“Latvijas dzimšanas diena Cēsu muzejā”.

Trešdien,9.novembrī 1.klases skolēni devās uz Cēsu vēstures un mākslas muzeju,lai piedalītos nodarbībā “Latvijas dzimšanas diena Cēsu muzejā”.

Bērni ieguva pieredzi kā svinēt valsts svētkus svinīgi un ar atbildību. Nodarbības sākās ar muzejpedagoģes Evitas Mucinieces stāstījumu par Latvijas valsts veidošanās procesu un notika iepazīšanās ar ekspozīciju. Skolēni apskatīja vienu no pirmajiem karogiem, ko rotāja saule.

Nodarbības laikā akcents bija likts uz valsts karoga un himnas lietošanas etiķeti, kā arī svētku sajūtas radīšanu, atbilstoši noformējot telpas.

Muzeja klasē bija izveidots karoga masts, kur skolēni dziedot Latvijas himnu uzvilka Latvijas karogu. Bija arī uzdevums uzzīmēt katram savu māju un pie mājas Latvijas karogu. Svētku stundas pēdējās minūtēs karogs tika noņemts un skolēni iemācījās, kā pareizi glabājams Latvijas karogs. Katrs saņēma arī pa gabaliņam no Latvijas dzimšanas dienas kūkas – divas sarkanas un vienu baltu dzērveni. Noslēgumā visi teica paldies par piedzīvoto muzejā un saņēma atļauju apmeklēt pils torni, lai redzētu, kā izskatās Cēsis no augšas.