Skaļās lasīšanas sacensības 5. klašu skolēniem.

  1. aprīlī Cēsu Centrālajā bibliotēkā jau 5. gadu norisinājās Skaļās lasīšanas sacensības 5. klašu skolēniem. Sacensību mērķis ir ieinteresēt skolēnus lasīt. Grāmatas fragments jālasa klausītājiem tā, lai šo grāmatu vēlētos izlasīt ikviens, turklāt, jāmāk iepazīstināt ar sevi un ar grāmatu, kā arī lasīšanas laikā veidot kontaktu ar klausītāju .

Pirms lielajām sacensībām visiem 5. klases skolēniem bija iespēja izmēģināt savus spēkus skaļajā lasīšanā klases pusfinālā un labākajiem arī finālā. Par iedvesmojošākajiem lasītājiem un klases pārstāvjiem Cēsu Centrālās bibliotēkas reģionālajās Skaļās lasīšanas sacensībās tika izvēlēti skolnieki Alekss Barāns un Mihaels Krams. Alekss bija izvēlējies Astrīdas Lindgrēnes grāmatas “Karlsons, kas dzīvo uz jumta, lido atkal” fragmentiņu, kurā Karlsons atlido pie Brālīša parunāties un pajautāt, vai viņam nav kas ēdams, kāda torte vai kas, bet Brālītis atbild, ka tortes ir tikai uz svētkiem. Mihaels lasīja fragmentiņu no Džefa Kinnija grāmatas “Grega dienasgrāmata. Suņudienas” par to, ka Gregam, tāpat kā daudziem, patīk savu brīvo laiku, pat visu vasaras brīvlaiku, pavadīt pie datora vai videospēlēm, tomēr mamma sacīja, ka jāatver aizkari un jāiet ārā. Savukārt, Gregs atbildēja, ka no saules ir jāpiesargājas, lai mammas vecumā viņš nebūtu vecs un krunkains un ar draugu Rouliju nolēma apmeklēt baseinu.

Skaļās lasīšanas sacensībās ar konkursa organizētājas Lāsmas Vasmanes Mašinas atļauju, visus iepriecināja mūsu skolas skolnieks Sergii Zemtsov ar diviem dzejoļiem par pavasari un bitēm “Kвитков  сни”  un  “Початок медоносу” ukraiņu valodā.

Kamēr žūrija Guna Rukšāne, Inese Majore un Jānis Gabrāns apspriedās, dalībniekiem bija iespēja bibliotēkas pagrabā iziet aizraujošu izlaušanās spēli “Dzejas detektīvs”.

Noslēgumā katrs dalībnieks saņēma diplomu un pavasarīgi košu cepumu paciņu par ieguldīto darbu gatavojoties konkursam, bet uzvarētāja – Jaunpiebalgas vidusskolas pārstāve Marta Jundze – lasītāja kroni un iespēju rudenī mūsu novadu pārstāvēt Latvijas Skaļās lasīšanas sacensību finālā Nacionālajā bibliotēkā.