Septembris projektā “Zaļais dārzs”

Septembris projekta “Zaļais dārzs” dalībniekiem pagāja čakli strādājot. Tika uzlikta sēta, sastādījām “Labo stādu darbnīcā”, ZS “Kliģēni” un ZS “Kalniņi” iegādātos daudzgadīgo augu stādus : Bumbieres, plūmes, vīnogas, avenes, dažādas puķes un košumkrūmus. Rakām kartupeļus, lasījām aronijas bioloģiskajā augkopības saimniecībā “Vecbirzgaļi” un pļāvām zāli dārza teritorijā. Tas viss bija jāpaspēj, jo strauji tuvojās projekta “Zaļais dārzs” noslēgums. Vēlējāmies, lai lielais vairums darbu tiktu paveikti. Viens ir skaidrs, nebūs tādas dienas, kad dārzā nav, ko darīt. Tādēļ, gaidām pavasari, kad varēsim turpināt iesākto.

Visā projekta “Zaļais dārzs” aktivitāšu laikā prieks bija par to, ka mūsu skolā ir atbildīgi skolēni uz kuriem var paļauties. Ja, ko sola vai iesāk, arī izdara – turklāt, ļoti labi. Paldies:

  1. klasē: Milanam Carevam;
  2. klasē: Julianai Popovičai, Gustavam Lūsim, Ričardam Jackovskim;
  3. klasē: Ulvim Ulpem, Melānijai Soverei, Elīzai Birgerei, Katrīnai Lūkinai, Santai Zeidenbergai;
  4. klasē: Danielam Bogdanavičam, Maksimam Bļinovam, Mārtiņam Grīnvaldam, Oļegam Lapiņam, Gustavam Gertneram Celmam, Kerijai Briškai;
  5. klasē: Lāsmai Zemītei, Denisam Soveram, Rihardam Lasmanim, Alisei Sakšai, Kristeram Hānam, Terēzai Zagorskai, Alisei Eltermanei, Danielam Rosagorskim, Marselam Vaško, Mārtiņam Vītolam, Robertam Gurtskim;
  6. klasē: Ričardam Lasmanim, Raitim Rozenbergam, Artūram Kudrjavcevam, Aleksandrai Popovičai;
  7. klasē: Artjomam Kopasovam, Elīzai Jēkabsonei, Vitālijam Opajecam;
  8. klasē: Alīnai Ignatjevai, Ralfam Rudzītim, Kristoferam Nordvigam, Elvim Marauskam, Elvim Pujātam, Annai Kaļedai, Robertam Turiņam, Aleksejam Červjakovam.

Kopīgi tikāmies Dārza svētkos Miķeļdienā, lai atpūstos izveidotajā dārzā. Grauzām burkānus, ēdām svētku kūku, ugunskurā uzcepām desiņas. Ar 6. klases skolēniem, kas tajā laikā bija karantīnā, tikāmies vēlāk. Katras saņēma dārza darbu kalendāru, lai to izmantotu pēc saviem ieskatiem – mājās – ģimenes dārzā, vai nākamgad skolas dārzā.