Projekta “Zaļais dārzs” aktivitātes augustā

Augusts sākās ar darbu pie lapenes. Turpinājām krāsot lapeni, tīrīt un likt logus. Izravējām siltumnīcu, tika piesieti  tomāti, lai negāžas, un izlauztas liekās lapas un pazares.

Viens no jaukākajiem notikumiem, bija ilgi gaidītā ekskursija. Kopīgi tika nolemts, ka brauksim uz  Avārijas Brigādes izklaižu parku Lēdmanes pagastā. 18. augustā devāmies ceļā. Mūs sagaidīja vairāki interaktīvi dinozauri un 44 dažādas aktivitātes. Bija tik interesanti, ka 5 stundas paskrēja nemanot. Bija jāizmēģina viss! Sākot ar Twister karuseli, elektroauto autodromu, ūdens katamarāniem, Velokartu trasi, Vistuālās realitātes atrakciju, Kameršļūkšanu, Minigolfu, Lāzertagu un beidzot ar Svārsta karuseli. Kā biedējošākā atrakcija tika atzīta Svārsta karuselis, bet par lielāko izaicinājumu šajā vēsajā, vējainajā dienā -apmeklēt Ergo ūdens pasauli.

Liels prieks bija, ka ar mums šajā dienā ekskursijā varēja doties Laine Vilne – jauniete, kas ar domu biedriem  uzrakstīja projektu “Zaļais dārzs”. Aplausus Lainei veltīja projekta skolēni, jo uzskata, ka dalība projektā ir laba iespēja, lai pavadītu vasaru interesanti. Kad teju visas atrakcijas bija izmēģinātas, sāka līt. Devāmies uz autobusu. Atpakaļceļā cienājāmies ar maizītēm un raisījās dzīvas sarunas par piedzīvoto, kādam par pārciesto un izjusto Avārijas Brigādes atrakciju parkā.

Ar ekskursiju darbi dārzā nebeidzās. Dažādās stādu audzētavās nopirkām ap 50  daudzgadīgo augu stādus. Tos pirksim vēl, jo gribam, lai dārzs ir skaists. Pašreiz gatavojam zemi, lai stādītu puķes, bumbieres, plūmes un vīnogas.

Dārzs piebiris rudens āboliem, arī tomāti gatavojas un drīz jārok kartupeļi. Mūs gaida radošās darbnīcas, kad gatavosim krājumus ziemai – salātus ievārījumus un želejas projekta skolēniem un viņu ģimenēm.

Vēl joprojām turpinām likt sētu, kad ir kāds brīvs brīdis. Bija jautri mirkļi, kad Melānijas, Toma, Denisa un Daniela mamma Kristīne nāca mums palīgā. Viņa ar bērniem lika sētas sieta ruļļus mašīnā un veda no šķūnīša uz dārzu. Durvis bija vaļā. Tas tik bija piedzīvojums!

Gan projekta jaunieši, gan skolēni gaidām septembri, kas būs arī projekta “Zaļais dārzs” noslēguma mēnesis.