Projekta “Zaļais dārzs” ekskursija

  1. jūnijā 2. – 5. klases projekta “Zaļais dārzs” dalībnieki devās apskatīt Jūrmalas pilsētu. Kā stāsta vēstures liecības, pirmās viesnīcas un sanatorija Jūrmalā būvētas jau ap 1830. gadiem, bet līdz mūsdienām Jūrmala kļuvusi par modernas arhitektūras, koptu un krāšņu dārzu galvaspilsētu – kur tad vēl priežu meži un jūra!

Šoreiz kopā ar skolēniem devās projekta jauniete Laura Logina un viņas draugs Jānis Kiseļevskis. Bija sarunas un izklaide visas ekskursijas laikā!

Pirms tālā ceļa, pašā rīta agrumā pulcējāmies skolas Informācijas centrā, lai uz lielā galda taptu oriģināli un neatkārtojami T-krekli, kas vieno projekta dalībniekus. Tie, kuriem līdz Jūrmalai krāsa uz krekliem bija nožuvusi, tos arī uzvilka. Tagad arī jūrmalnieki un viesi zina, ka mums ir “Zaļais dārzs”.

No skolas izbraucām nedaudz pēc 9:00. Tiklīdz nokļuvām Bulduru pludmalē, nebija ilgi jāgaida, visi pazuda siltajā jūrā un tikpat kā nebija dabūjami ārā no ūdens. Kad uzzināja, ka tuvojas pusdienu laiks un visus gaida frī kartupeļi, nesteidzoties, pa vienam sāka sarasties peldētāji. Kartupeļi pietika gan pašiem, gan arī vietējās kaijas nobaudīja īpaši gardus kumosus no rokām. Kā sveicienu no uzņēmuma “Kliģēni”, Laura bija sarūpējusi tomātus.

Tālāk mūsu ceļš turpinājās uz Dzintaru mežaparku. Uzkāpām 33,5 metrus augstajā skatu tornī , no kura pavērās skats uz jūru. Ar skrituļslidām izbraukājām visus celiņus, savukārt, divos rotaļu laukumos varēja griesties, rāpties, šūpoties, trenēties, krist un celties pēc sirds patikas. Nu jau gandrīz visi bija piekusuši, tomēr, ja atbrauc uz Jūrmalu, noteikti jāiegriežas Turaidas ielā. Daudzi atpazina vietas no pašmāju seriāla “Viņas melo labāk”. Nedaudz bijām arī Jomas ielā un pie Dzintaru koncertzāles strūklakām.

Jau iepriekš pilsētas stendos pamanījām, ka vakarā koncertzālē paradzēts pasākums, bet brīdī, kad gājām garām, norisinājās mēģinājums. No sānu vārtiem varēja redzēt skatuvi. Ar sajūsmu noklausījāmies Intara Busuļa kādu no jaunākajām dziesmām. Kad atstājām koncertzāli,  tai tuvojās vakartērpos tērptas dāmas un kungi uzvalkos, bet mēs devāmies uz savu autobusu, kurā visus sagaidīja šoferītis Harijs, kas bija atvedis mūs šajā neaizmirstamajā ekskursijā. Paldies par to!

Atceļā daudzi aizmiga, bet Rīgā zem tiltiem sagaidīja pārsteigums – lielas ūdens peļķes. Bija lijis, kamēr mums Jūrmalā visu dienu spīdēja spoža saule.