Projekta “Zaļais dārzs” 2. daļa

25. maijā lielākie projekta “Zaļais dārzs” palīgi un skolēni, kas dzīvo tālāk un vasarā nevarēs piedalīties projekta aktivitātēs, devās ekskursijā, lai rastos jaunas idejas un ierosmes skolas dārzam. Tie bija:

9.kl. Ervīns Feldmanis, 6. kl. Raitis Rozenbergs;

8.kl. Daniels Pētersons, Ralfs Rudzītis, Elvis Pujāts un Ernests Jekimovs, Toms Bogdanavičs;

7. kl. Daniels Jānis Vītols un Mārcis Eltermanis (ļoti palīdzēja, bet nevarēja piedalīties ekskursijā);

3. kl. Santa Zeidenberga, Daniels Gudeļonoks, Roberts Padans un Katrīna Lūkina;

5. kl. Roberts Gurtskis, Rihards Lasmanis;

1. kl. Milans Carevs.

Devāmies uz Nacionālo Botānisko dārzu Salaspilī un Jūrmalu. Botāniskajā dārzā gājām pa ģeoloģisko taku un iepazināmies ar dažādu iežu izcelsmes periodiem, skatījāmies ap 500 tulpju šķirnes, kā arī gide iepazīstināja mūs ar dažādiem dekoratīviem kokiem un krūmiem. Tikām aizvesti arī uz atjaunoto Lauku sētu, kura īpaša ar to, ka ap māju aug senās augu šķirnes. Tālāk mūsu ceļš veda uz Jūrmalu. Gribējām skolēniem parādīt vietu, kurā notika Eiropas Solidaritātes korpusa mācības Solidaritātes projekta rakstīšanai –  “SemaraH Hotel Lielupe SPA & Conferences” un skaisto apkārtni Jūrmalā.  Mācību rezultātā tapa projekts “Zaļais dārzs”, ko izstrādāja Laine Vilne kopā ar domu biedriem.

Ekskursijā nogājām 4 kilometrus gar jūru, uzcepām arī desiņas par spīti droniem, kas nemitīgi uzraudzīja kārtību pludmalē, pabarojām gulbi un pavadījām laiku kopā līdz pat Dzintaru koncertzālei. Nedaudz iepazinām Jūrmalas radošo gaisotni Turaidas ielā un tad jau sāka līt. Par laimi,  šoferītis mūs atrada Jūrmalas ielu labirintos un veda uz Cēsīm. Paldies skolotājai Dainai Rencei, kas mūs pavadīja.