Miķeļdiena

Miķeļi jeb Miķeļdiena ir latviešu rudens Saulgrieži un ražas svētki. Miķeļdiena ir diena, kad nakts ilgums ir vienāds ar dienas ilgumu. Diena, kad lielai daļai ražas jābūt rūpīgi saliktai ziemas krājumos.

Arī mūsu skolā 30. septembrī Mazajā zālītē notika lielais Miķeļdienas tirgus, kurā čakli tirgojās 1. – 4. klases skolēni un skolotāji ar savu sarūpēto ražu. Gardumus un skaistumus sagādāja gan no mājām, gan no skolas dārzā izaudzētā. Pirms sākās lielā iepirkšanās, skolotāja Jūlija mums pastāstīja, kas tad īsti ir Miķeļi un ko Miķeļdienā dara. Skolotāju Māras, Ievas un Sanitas pavadībā dziedājām dziesmas, klausījāmies lauku orķestri un dejojām rudenīgas dejas. Tad pienāca brīdis, kad bija jāpierāda savs spēks biešu noturēšanas sacensībās. Uzvarēja Ralfs Podnieks, Terēza Zagorska un Evelīna Tilipa.

Skolēni bija sagatavojuši gardus ābolu kēksiņus, dažādus ievārījumus, sulas, dekorus no kartupeļiem, atnesuši ķirbjus, kabačus, burkānus, ābolus, tomātus, šokolādes pankūkas, ābolmaizi, dzērvenes un vēl daudz dažādus kārumus ar kuriem tirgoties. Tie, kas bija čakli samācījušies skaitāmos pantiņus, mājup devās ar dažādiem gardumiem un kārumiem gan sev, gan vecākiem. Paldies arī 5. klases skolēniem, kas nāca talkā un palīdzēja pirmklasniekiem tekoši noskaitīt dzejolīti, tautas dziesmu vai ticējumu. Paldies visiem bērniem un skolotājiem par jauko un lustīgo Miķeļdienas svinēšanu!